XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  B           26.09.2021r.

 


1. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 13:00 (z racji spotkania z rodzicami dzieci klas III po Sumie) do godziny 20:00

2. We wtorek Spotkanie kandydatów do bierzmowania
godzina 17:00 klasy VII; godzina 18:30 klasy VIII;
Piątek godzina 19:00 szkoła średnia

3. W środę obchodzimy  święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali codziennie pół godz. przed Mszą św., a w niedziele po sumie. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do udziału w tych nabożeństwach. Dzieci będą mogły uzbierać kolejną układankę.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.30.

6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 17.30. Na sobotę także na 17.30 zapraszamy dzieci kl. III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywali odpust ku czci MB Różańcowej. Uroczysta suma o godz. 12.00. Zapraszamy panów strażaków, Żywy Różaniec, Koła Gospodyń Wiejskich, Domowy Kościół, Dzieci Maryi, Służbę Liturgiczną, wszystkich Parafian i Gości. Prosimy przygotować wszystko do procesji.

8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na malowanie kościoła.

9. Zapraszamy chłopców po I Komunii Św. z klas IV i V by dołączyli do grona ministrantów, zbiórka czwartek godzina 18:30 w kościele; zaś dziewczynki od klasy III szkoły podstawowej na scholę – próby w piątki o godzinie 19:00 w Niegowskiej Stodole

10. Zachęcamy także młodzież od klasy VIII do dołączenia do grupy OAZOWEJ – spotkania w piątki o godzinie 20:00 w Niegowskiej Stodole

11. Od przyszłej soboty o godzinie 19:00 chcemy rozpocząć cotygodniowe Wieczory rodzinnych gier planszowych i karcianych w Niegowskiej Stodole. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy, nie tylko dzieci i młodzież.

Jak zawsze zapraszamy do Niegowskiej Stodoły na smakołyki domowe. Dziś ciasta różnego rodzaju, każdy znajdzie coś dla swojego podniebienia, oraz gofry i desery FITT. Trochę tajemnicy o rodzajach ciast poznasz kiedy odwiedzisz naszą stronę na Faceebook-u KLIKNIJ TUTAJINTENCJE MSZALNE 27.09.2021 - 03.10.2021

 

Poniedziałek  

18.00 +  Antoniego Władysławę  Wasiak, Zofię Grabowską, Krzysztofa Labochę, Kazimierza Wieczorka w 17 r. śm.

Wtorek  

18.00  +  Zbigniewa w 16 r. śm.,  Czesława Władysława Stanisławę Kitów, Józefa Mariannę Szczypków.

Środa

7.30  +  Jadwigę Pilis od swatów Dubiów.

18.00  +  Krzysztofa Biały od rodz. Derejczyków.

Czwartek 

7.30  +  Franciszka Bednarczyka od Zbigniewa Naprawy z rodz. z Żarek.

18.00  +  Zofię Głąb od wnuka Karola.

Piątek  

7.30  +  Helenę Pytlarz od wnuka Dawida z rodz.

18.00  do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Sobota  

7.30  +  Mariannę Kołacz od syna Marka z rodz.

18.00    Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Matki Bożej Różańcowej dla Członkiń K.Ż.R. i ich rodzin z Postaszowic zelatorki Teofili Lamch.

Niedziela

7.30  +  Zofię w 1 r.śm., Krzysztofa Antoniego Anielę Józefa Głąbów, Agnieszkę Józefa Kosińskich, Annę Kazimierza Lamch.

9.00  +  Wiesława Błaszczyka w 10 r. śm.

12.00   suma odpustowa za Parafian.Do Najśw. Serca Pana Jezusa

+  Augustyna Haładusa od Zbigniewa, Marioli i Stanisławy Konieczko.

+   Zygmunta Kurka od koleżanki syna Waldemara Teresy Machury.

+  Helenę Cacoń od Zakł. Pog. „Lilia”.

+  Zofię Budzikur od Rady Gminy Niegowa.

+   Mariannę Maligłówka od Jana i Barbary Maligłówka.

+  Zofię Maciąg od rodz. Bułów. 

+  Stanisława Zwolińskiego od Krzysztofa Lamcha z rodz.

+  Zofię Kasznia od koleżanki Lidii Buła z mężem.

+  Franciszka Pasiekę od Tomasza Nalberskiego.

+  Janinę Kasznia od sąsiadów Piłków.

+  Zofię Głąb od Zygmunta Sławka z rodz.

+  Mariannę Kołacz od Tomasza Nalberskiego z Niegowy.

+  Waldemara Sokoła od Pauliny i Łukasza Gołuchowskich z córką.

+  Józefa  Musiałka od Kazimierza Sokoła z rodz.

+  Stanisława Baryłę od rodz. Malinowskich.

+  Antoninę Leśniak od bratowej Stanisławy Zielińskiej z rodz.

+  Stanisława Kulczaka od Agaty i Roberta Stępień z rodz.

+  Zygmunta Lamcha od Mirosława Lamcha z rodz.

+  Lidię Ptaszek od Leokadii i Sławomira Męcik.

+  Helenę Boroń od Dawida Caconia z rodz.

+  Józefa Szrubarza od Sylwii Majchrzak z rodz.

+  Adama Bartosika od Karola i Barbary Wołek.

+  Genowefę Fujarską od szwagierki Henryki Trepka z rodz.

+  ks. Emiliana Sawickiego od Kazimierza Sokoła  rodz.

+  Kazimierza Dorobisza od sąsiadów Mazanków i Dulanowskich.

+  Stefanię Gołuchowską od Joanny Skibińskiej z rodz.

+  Anitę Rosikoń od Renaty Noszczyk z rodz.

+ Edwarda Pałęgę od sąsiadów Tarków i Berów.

+  Wiesławę Haładus od Wiesławy Fiutek z rodz.

+  Mariannę Noszczyk od rodz. Morelów.

+  Michała Maligłówkę od Tomasza i Agnieszki Rembak.

+  Hannę Leona  Dariusza Jacka Walczaków.

+  Zofię Sumara, Feliksa Szmajsera, Emilię Biel.

+   Stanisława Marię Stanisława Franciszka Ręczaków.

+ dusze w czyśćcu z rodzin Żabickich i Radosz             I NIEDZIELA ADWENTU  B    29.11.2020r.

 

1.     Dzisiaj I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.

Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski obchodzony pod hasłem: „ Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

2.     Każdego dnia będziemy odprawiać Msze św. roratnie o godz. 7.30. Zachęcamy do udziału w tych Mszach św. na miarę swoich możliwości mimo panującej epidemii z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

3.     Jutro obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego.

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

5.     W piątek spowiedź od godz.16.00. Co 15 minut będzie udzielana Komunia św. by zrobić miejsce następnej grupie wiernych.

6.     W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 17.00.

7.     Kościół na świecie i w naszej Ojczyźnie przeżywa trudne chwile i zmaga się z wytężonymi atakami szatańskimi. Cała nasza nadzieja i zwycięstwo w Maryi, w Jej Niepokalanym Sercu. Pan Jezus powiedział do Alicji Lenczewskiej: „ Niepokalane Serce Mojej Matki zwycięży. Ona jest Matką Kościoła, który zawsze jest święty niezależnie od grzechów i zdrady wielu dzieci Kościoła”. Dlatego dzisiaj zaczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Będziemy Ją błagali za naszą parafię, za jej wszystkie stany, o uratowanie wiary, o wierność Bogu i Kościołowi, o ratunek dla dzieci i młodzieży.

8.     Za tydzień w naszej parafii będziemy obchodzili odpust ku czci św. Mikołaja. Ze względu na stan epidemii będzie on obchodzony skromnie, bez udziału kapłanów z innych parafii, bez procesji wokół kościoła. Pamiętajmy jednak, że istota odpustu to darowanie kar doczesnych za nasze grzechy  już odpuszczone w sakramencie pokuty,  ale za które czeka nas kara doczesna i ofiarowanie go za siebie lub dusze w Czyśćcu cierpiące. A do tego nie jest konieczna bogata uroczystość zewnętrzna. Suma odpustowa o godz. 11.00.

9.     W przyszłą niedzielę obchodzimy także XXI Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, czyli w dawnych republikach Związku Sowieckiego. W tych krajach ( Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Rosja, Ukraina, Kazachstan)  Kościół Katolicki boryka się z ogromnymi problemami także materialnymi. Nieustanie płyną stamtąd prośby o wsparcie. Dlatego za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „ Dawajcie, a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze” ( Łk. 6,38)

10.                       W zakrystii można nabyć świece wigilijne jako Dzieło Wigilijnej Pomocy.

Cena dużych świec 15.00 zł., małych 7.00 zł. Zachęcamy do ich nabycia.

11.                       Za tydzień będzie można także nabyć kalendarz na nowy 2021r., którego tematem będą wydarzenia religijne i kulturalne naszej parafii. Będą do nabycia również opłatki  wigilijne. Kalendarze i opłatki będą także roznoszone przez naszą młodzież po domach ze względu na to, że nie każdy w obecnym stanie dotrze do kościoła. Porządek roznoszenia:

Piątek od 16.00 Niegówka, Moczydło, Ogorzelnik, Mirów.

Sobota od 10.00 Mzurów, Tomiszowice, Antolka, Kacin, Łutowiec.

Niedziela od 14.00 cała Niegowa, Postaszowice, Bobolice. Od 15.00 Hucisko. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie młodych i wsparcie materialne. Dochód przeznaczony jest na dalsze malowanie kościoła oraz doposażenie Niegowskiej Stodoły.

12.                       Zachęcamy też na nabycia Kalendarza Rolnika.

13.                        Ponieważ w niedzielnej Mszy św. nie może uczestniczyć tylu wiernych ilu by pragnęło, dlatego przez wszystkie niedziele Adwentu będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godzin wieczornych. Bardzo usilnie zachęcamy do nawiedzenia Pana Jezusa. Szczególnie serdecznie zwracamy się do dzieci i młodzieży. Pan Jezus czeka na Was. Tęskni za Wami, pragnie Was zobaczyć, pragnie Waszego towarzystwa, chce się cieszyć Waszą obecnością. Dlatego nie odmawiajcie Mu tych kilku minut z całego wolnego dnia. On Wam z pewnością okaże swoją przyjaźń, lojalność i oddanie.

 W niedzielę można oglądać transmisję z Mszy św. w naszym kościele o 11.00.

12. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na dalsze malowanie kościoła.