XI NIEDZIELA ZWYKŁA B                    13. 06. 2021r.

 

1. Dzisiaj przypada dzień imienin ks. bpa Antoniego Długosza. Obejmijmy naszą modlitwą solenizanta.

2. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Jest to 18. Dzień miesiąca. Zapraszamy do modlitw za wstawiennictwem błog. Karoliny Kózkówny. Szczególnie pielgrzymów z 8 czerwca.

3. W sobotę odprawimy Mszę św. wotywną ku czci św. Józefa.

4. Zapraszamy dzisiaj na adorację Pana Jezusa do godz. 20.00. 26 sierpnia 2010r. Pan Jezus powiedział do pewnego kapłana co zapisał w książce In Sinu Jesu : „ W wielu tabernakulach na świecie, z najróżniejszych przyczyn, czuję się jakby w grobie, ukryty i całkowicie zapomniany. Moje Boskie działanie jest bardzo ograniczone, bo niewielu przychodzi, by Mnie adorować, by przyjmować Moją eucharystyczną miłość, a potem przekazać ją innym duszom. Tam, gdzie jest wiara w Moją realną obecność, tam będzie i adoracja: a gdzie jest adoracja, tam też Moja obecność przyciągnie dusze do Mojego Eucharystycznego Serca i podda je, nawet na odległość, leczącemu działaniu Mojego Eucharystycznego Oblicza.

Kiedy jestem w jakimś miejscu adrowany, Moje ukryte działanie w duszach potęguje się w cudowny sposób. Miejsce to staje się centrum, z którego na świat, znajdujący się w niewoli nienawiści, ciemności, śmierci, emanują miłość, życie i światło”. Nie trzeba lepszej zachęty do adoracji jak zachęta samego Jezusa, który mówi nam po co jest w Eucharystii i czym pragnie nas obdarzyć. Dlatego odpowiadajmy całym sercem i z radością na to zaproszenie Jezusa.

5. 6 czerwca weszło rozporządzenie Rady Ministrów, że do limitu wiernych w kościołach nie wliczają się osoby zaszczepione na covid 19, i które mają to poświadczone odpowiednim certyfikatem.

6. Bóg zapłać za ofiary na malowanie kościoła złożone na tacę przed tygodniem.

7. Zapraszamy do Niegowskiej Stodoły na pyszną kawę i ciasta domowego wypieku oraz inne smakołyki. Stodoła otwarta 8:30 - 18:00.

Znajdziesz nas na Facebooku - kliknij TUTAJ

INTENCJE MSZALNE 14-20.06.2021r.

 

Poniedziałek 7.30 + Kazimierza Dorobisza od ucz. pogrzebu.

18.00 + Helenę Sokół od Barbary i Michała Noszczyk z córkami.


Wtorek 7.30 + Henrykę Kołodziej od Stanisławy Czerniak.

18.00 + Tadeusza Haładusa od bratowej Doroty Garlacz z córką.


Środa 18.00 + Antoniego Wójcika od swatów Tomanków.


Czwartek 7.30 + Helenę Lamch od Bogdana Banaś rodz.

18.00 + Stefanię Grabowską od Marii i Karola Morel.


Piątek 7.30 + Mariannę Maligłówka od Mieczysława Kitali z rodz. z Dąbrowna.


18.00 do Bożego Miłosierdzia.


Sobota 7.30 + Mieczysława w 16 r. śm., Józefa Józefę Gintrów, Stanisława Józefę Frączyków, Władysława Szczepańczyk, Tadeusza Frączyka, Henryka Maciąga, Józefa Pawła Gradzików.


18.00 O Boże błog., opiekę Matki Bożej i Anioła Stróża dla Piotra Janoski w 2 r. urodzin.


Niedziela 7.30 + Dziękczynna w 40 r. urodzin Olgi Maciąg z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej od męża z dziećmi i rodziną.

9.00 + Jana Jana Haładus, Jana Liszczyka, Jana Grzywnę ,c.r. Liszczyków, Haładus i Grzywna.

11.00 za Parafian.Do Bożego Miłosierdzia 

 

+ Augustyna Haładusa od firmy Lamch z Niegowy.

+ Zygmunta Kurka od rodz. Hadów z Dąbrowna.

+ Helenę Cacoń od Leokadii Krakowiak z rodz.

+ Zofię Budzikur od Józefa Belecia z rodz.

+ Anielę Szczygieł od Pawła Kaszni z rodz.

+ Mariannę Maligłówka od Emila Gołuchowskiego.

+ Jadwigę Motyl od Krystyny i Henryka Trepka z rodz.

+ Zofię Maciąg od Jana i Genowefy Maciąg z rodz.

+ Henrykę Budzikur od Grzegorza i Jolanty Maciąg z rodz.

+ Wandę Plutowską od Grażyny Boroń z rodz.

+ Stanisława Zwolińskiego od Lucyny Sytniewskiej z rodz.

+ Zofię Kasznia od Leokadii i Jana Rudkowskich.

+ Franciszka Pasiekę od sąsiada Eugeniusza Maciąga z rodz.

+ Janinę Kasznia od Kazimierza Bialik z rodz.

+ Zofię Głąb od chrześniaka Zdzisława z rodz.

+ Helenę Pytlarz od rodz. Halabowskich.

+ Mariannę Kołacz od Wójta i pracowników Urzędu Gminy Niegowa i jednostek org.

+ Jadwigę Pilis od Pelagii Bubel, Bogdana Pilisa i Krystyny Morawiec z rodzinami.

+ Waldemara Sokoła od Ilony Trojak z rodz.

+ Józefa Musiałka od Mariana i Doroty Dub z rodz.

+ Stanisława Baryłę od Józefa Szrubarza z rodz.

+ Józefa Szczygła od Heleny Kłopotowskiej z Myszkowa.

+ Antoninę Leśniak od Waldemara Góreckiego z rodz.

+ Stanisława Kulczaka od Zeni Woźniak z rodz.

+ Zygmunta Lamcha od Zofii Kasznia z rodz.

+ Lidię Ptaszek od Stanisławy i Józefa Kotuły.

+ Helenę Boroń od Krzysztofa Kaszni z rodz.

+ Józefa Szrubarza od Danuty i Włodzimierza Kot.

+ Adama Bartosika od rodz. Maciągów.

+ Genowefę Fujarską od Sławomira i Iwony Góreckich z synem.

+ Janinę Marszałek od sąsiadów Zębików.

+ ks. Emiliana Sawickiego od grup Margaretek.

+ Kazimierza Dorobisza od Marii i Karola Morel.

+ Stefanię Gołuchowską od Katarzyny i Szymona Klimek.

+ Mariana Roberta Zębik.

+ Jana Skrzypiciel od wnuka Mateusza z Darią.

+ Tadeusza Pałęgę od Jadwigi Kita z rodz.

+ Hannę Leona Dariusza Jacka Walczaków.

+ Zofię Sumara, Feliksa Szmajsera.

+ Emilię Biel.

+ Stanisława Marię Stanisława Franciszka Ręczaków.

 

              I NIEDZIELA ADWENTU  B    29.11.2020r.

 

1.     Dzisiaj I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.

Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski obchodzony pod hasłem: „ Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

2.     Każdego dnia będziemy odprawiać Msze św. roratnie o godz. 7.30. Zachęcamy do udziału w tych Mszach św. na miarę swoich możliwości mimo panującej epidemii z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

3.     Jutro obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego.

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

5.     W piątek spowiedź od godz.16.00. Co 15 minut będzie udzielana Komunia św. by zrobić miejsce następnej grupie wiernych.

6.     W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 17.00.

7.     Kościół na świecie i w naszej Ojczyźnie przeżywa trudne chwile i zmaga się z wytężonymi atakami szatańskimi. Cała nasza nadzieja i zwycięstwo w Maryi, w Jej Niepokalanym Sercu. Pan Jezus powiedział do Alicji Lenczewskiej: „ Niepokalane Serce Mojej Matki zwycięży. Ona jest Matką Kościoła, który zawsze jest święty niezależnie od grzechów i zdrady wielu dzieci Kościoła”. Dlatego dzisiaj zaczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Będziemy Ją błagali za naszą parafię, za jej wszystkie stany, o uratowanie wiary, o wierność Bogu i Kościołowi, o ratunek dla dzieci i młodzieży.

8.     Za tydzień w naszej parafii będziemy obchodzili odpust ku czci św. Mikołaja. Ze względu na stan epidemii będzie on obchodzony skromnie, bez udziału kapłanów z innych parafii, bez procesji wokół kościoła. Pamiętajmy jednak, że istota odpustu to darowanie kar doczesnych za nasze grzechy  już odpuszczone w sakramencie pokuty,  ale za które czeka nas kara doczesna i ofiarowanie go za siebie lub dusze w Czyśćcu cierpiące. A do tego nie jest konieczna bogata uroczystość zewnętrzna. Suma odpustowa o godz. 11.00.

9.     W przyszłą niedzielę obchodzimy także XXI Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, czyli w dawnych republikach Związku Sowieckiego. W tych krajach ( Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Rosja, Ukraina, Kazachstan)  Kościół Katolicki boryka się z ogromnymi problemami także materialnymi. Nieustanie płyną stamtąd prośby o wsparcie. Dlatego za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „ Dawajcie, a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze” ( Łk. 6,38)

10.                       W zakrystii można nabyć świece wigilijne jako Dzieło Wigilijnej Pomocy.

Cena dużych świec 15.00 zł., małych 7.00 zł. Zachęcamy do ich nabycia.

11.                       Za tydzień będzie można także nabyć kalendarz na nowy 2021r., którego tematem będą wydarzenia religijne i kulturalne naszej parafii. Będą do nabycia również opłatki  wigilijne. Kalendarze i opłatki będą także roznoszone przez naszą młodzież po domach ze względu na to, że nie każdy w obecnym stanie dotrze do kościoła. Porządek roznoszenia:

Piątek od 16.00 Niegówka, Moczydło, Ogorzelnik, Mirów.

Sobota od 10.00 Mzurów, Tomiszowice, Antolka, Kacin, Łutowiec.

Niedziela od 14.00 cała Niegowa, Postaszowice, Bobolice. Od 15.00 Hucisko. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie młodych i wsparcie materialne. Dochód przeznaczony jest na dalsze malowanie kościoła oraz doposażenie Niegowskiej Stodoły.

12.                       Zachęcamy też na nabycia Kalendarza Rolnika.

13.                        Ponieważ w niedzielnej Mszy św. nie może uczestniczyć tylu wiernych ilu by pragnęło, dlatego przez wszystkie niedziele Adwentu będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godzin wieczornych. Bardzo usilnie zachęcamy do nawiedzenia Pana Jezusa. Szczególnie serdecznie zwracamy się do dzieci i młodzieży. Pan Jezus czeka na Was. Tęskni za Wami, pragnie Was zobaczyć, pragnie Waszego towarzystwa, chce się cieszyć Waszą obecnością. Dlatego nie odmawiajcie Mu tych kilku minut z całego wolnego dnia. On Wam z pewnością okaże swoją przyjaźń, lojalność i oddanie.

 W niedzielę można oglądać transmisję z Mszy św. w naszym kościele o 11.00.

12. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na dalsze malowanie kościoła.