III NIEDZIELA WIELKANOCNA B                    18.04.2021r.

 

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna. W Kościele zaczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2. Jutro zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ( 19. dzień miesiąca) odprawimy Mszę św. wotywną ku czci św. Józefa o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli tego wielkiego Patrona. Można przynieść do poświęcenia obrazki św. Józefa.

3. W piątek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski. Można spożywać pokarmy mięsne.

4. Przyszła niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.

5. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Z racji tego, że jest to Niedziela Biblijna niech naszą adoracją podobnie jak przed kilkoma miesiącami będzie czytanie Pisma św. przed Najświętszym Sakramentem i wsłuchiwanie w głos Pana Jezusa w nim zawarty. Dobrze byłoby przyjść ze swoim Pismem św., w którym jesteśmy najlepiej obeznani. Jedną z form adoracji mogłoby być odczytanie fragmentu Ewangelii o zmartwychwstaniu Chrystusa a następnie przeczytanie opisu zmartwychwstania Pana Jezusa i ukazania się Jego Matce z wizji Marii Valtorty zawartej w książce „ Poemat Boga-Człowieka”, który znajdziemy wyłożony na ławkach. Od 19.30 do 20.00 zapraszamy na adorację wspólną, poświęconą błog. Karolinie Kózkównie bo to 18. dzień miesiąca.

6. Po sumie najpierw odbędzie się chrzest dziecka a po nim rozpocznie się adoracja ( ok. 12.30).

7. W naszej parafii trwają modlitwy o urodzaje, ale ze względów epidemicznych w tym roku jeszcze nie będzie procesji po polach.

8. 15 kwietnia na covid 19 zmarł kolejny kapłan, proboszcz naszej archidiecezji w wieku 63 lat. Jego młodszy o kilka lat brat, także proboszcz pracujący w sąsiedniej sosnowieckiej diecezji niedaleko Myszkowa zmarł także na covid na jesień zeszłego roku. Módlmy się dużo o nowe powołania kapłańskie.